Pokud prodáváte zboží, které je nadrozměrné nebo má atypický tvar a hledáte nejvhodnější způsob přepravy, může být pro vás ideální doprava na paletách. Výhodou tohoto způsobu přepravy je to, že je vhodný pro vnitrostátní i mezinárodní doručování zásilek a nabízí mnoho nesporných výhod. Přeprava palet se tak v logistice stává důležitým prvkem díky své všeobecné přizpůsobivosti všem způsobům přepravy zásilek. A jaké má výhody?

Snížení nákladů za přepravu zásilky

Hlavní výhodou přepravy zboží na paletách je především snížení nákladů za přepravu, protože přeprava palet umožňuje dopravcům využít celou plochu vozidla, bez ohledu na jeho druh. Všichni víme, že přeprava velkých a křehkých zásilek je samo o sobě velmi nákladná. Díky minimálnímu poškození zboží během přepravy také dochází ke snížení počtu reklamací, což je typický náklad navíc při odesílání zboží. Celkově je přeprava zboží na paletách efektivnější a může být levnější než přeprava jednotlivých kusů zboží, díky čemuž mohou být náklady na dopravu výrazně sníženy.

Urychlení přepravy zásilek

Přeprava zboží na paletách nabízí také výhodu v podobě urychlení přepravy, což přinese výhody nejen pro vás jako odesílatele, ale také pro vaše zákazníky. Přeprava na paletách je vhodná pro jakýkoli druh dopravy, jako je pozemní přeprava, doprava letadlem nebo lodí. Navíc použití palet výrazně usnadňuje a urychluje logistiku, protože s paletami lze snadno manipulovat pomocí vysokozdvižného vozíku, což umožňuje rychlé kombinování různých způsobů přepravy a rychlejší doručení zboží na místo určení.

Snížení poškození zásilky

Doprava na paletách má nezanedbatelnou výhodu i v rámci minimalizace poškození zásilek, což je důležité pro přepravu jakékoli křehké nebo velké zásilky. Manipulace s paletami je totiž velice snadná, čímž se při přesunu palet minimalizuje riziko poškození obsahu. Navíc zásilky po odeslání palety není třeba překládat. Přeprava na paletách může být tedy ideálním řešením pro zásilky různých velikostí a typů zboží, zejména pro zahraniční přepravu. Zboží na paletách lze i snadno upevnit a fixovat, což dále zvyšuje bezpečnost přepravy a snižuje riziko poškození v průběhu přepravy.

Přepravu na paletách vám zajistí společnost Emons.

Similar Posts