Ačkoli je Chorvatská pevnina plná možností, jak si užít dovolenou, mnoho lidí k trávení dovolené raději využívá Chorvatsko ostrovy. Vis a Brač patří mezi oblíbené z mnoha důvodů.

Brač

Součástí ostrova Brač je velmi známá pláž Zlatni Rat v přístavním městě Bol, nejlepší chorvatské destinaci pro windsurfing. Ostrov přitahuje dobrodružné typy vynikajícími vodními sporty a dobře značenými turistickými a cyklistickými stezkami. Za Bolem se tyčí Vidova Gora (780 m), nejvyšší bod chorvatských ostrovů – vyšplhejte na vrchol a nechte se uchvátit ohromujícími výhledy. Lomy na ostrově vygenerovaly populaci zručných sochařů a můžete navštívit kamenickou školu v Pušišći, abyste viděli některé z jejich prací.

Vis

Nejvzdálenější chorvatský ostrov, který se tyčí z třpytivého Jadranu, navštěvují hlavně jachtaři, kteří kotví ve městě Vis.

Staří Řekové se na ostrově usadili ve 4. století před naším letopočtem, přitahováni úrodnými poli a chráněnými zátokami, a pod jugoslávskou vládou to byla vojenská námořní základna, uzavřená pro cizince. Relativní izolace drží komerci na uzdě, takže hojnost místních produktů podávaných v mnoha malých rodinných restauracích na ostrově je většinou organická.

Rab

Římany pokřtěný Felix Arba, „Šťastný Rab“, nejzelenější ostrov v Kvarnerském zálivu je místem krásy. Při pohledu z moře má město Rab vzhled velké středověké galeony postavené ze světlého kamene, s úzkými, strmými schodišti na místě lanoví a čtyřmi elegantními zvonicemi pro stožáry. Změť sídel s terakotovými střechami a románských kostelů, dlážděné uličky jsou za soumraku osvětleny mihotavými svíčkami. A severní pobřeží ostrova, poblíž Loparu, je protkáno písečnými zátokami, což je v Chorvatsku rarita.

Dovolená v Chorvatsku je rozmanitá i díky velkému výběru ostrovů.

Zajistěte si ubytování na ostrovech Chorvatska či pevnině na webu ubytovanivchorvatsku.cz. včas.

Similar Posts