Připadá vám, že oblasti financí nerozumíte tolik, kolik byste si přáli? Představíme si 15 důležitých finančních tipů.

Tip č. 1: Nastavte automatické placení pro opakující se účty

Přestaňte utrácet těžce vydělané peníze za poplatky z prodlení. Nastavte své účty na automatickou platbu a už nikdy neplaťte další poplatek z prodlení. 

Tip č. 2: Malé snížení výdajů vede k velkým úsporám v průběhu času.

Provedení jedné malé změny denně může mít obrovský dopad na vaši schopnost spořit. Vařit kávu doma místo toho, abyste ji kupovali, je jednoduchý příklad, na který mnoho lidí odkazuje.

Tip č. 3: Nepropojujte své spořicí a běžné účty.

Často mají lidé spořicí účet, který je propojen s jejich běžným účtem, používají ho spíše jako rozšíření svého běžného účtu než jako skutečný spořicí účet. Pokud chcete své úspory budovat na dlouhodobější cíle, nemůžete z nich často vybírat. Někdy je to tak jednoduché, jako když je převod mezi dvěma účty trochu těžší.

Tip č. 4: Začněte spořit na důchod co nejdříve.

Pokud máte nárok na penzijní plán svého zaměstnavatele, zaregistrujte se a začněte přispívat ještě dnes. Pokud nejste schopni přispívat na plán prostřednictvím svého zaměstnavatele, přispívejte si sami.

Tip č. 5: Vytvořte rozpočet a podle potřeby jej upravte.

Existuje spousta lidí, kteří nenávidí rozpočtování , takže i když se dostanou k sestavení rozpočtu, nikdy ho neupraví – život se změní. Váš příjem se změní. Vaše výdaje se změní. Váš rozpočet by měl být odpovídajícím způsobem upraven, aby vám pomohl i nadále dosahovat vašich dlouhodobých cílů.

Tip č. 6: Automaticky přispívejte na svůj spořicí účet z každé výplaty.

Nastavení automatického vkladu z výplaty na spořicí účet je skvělý způsob, jak to zajistit. Pamatujte, že chcete utratit to, co zbyde po spoření, a ne uložit to, co zbylo po utrácení.

Tip # 7: Pokud váš zaměstnavatel nenabízí penzijní plán, spořte si sami

Pokud váš zaměstnavatel nenabízí penzijní plán nebo nemáte nárok se ho účastnit, nepoužívejte to jako výmluvu k odložení spoření na důchod. 

Tip č. 8: Přispějte do svého penzijního plánu alespoň tolik, abyste získali plný užitek z příspěvku svého zaměstnavatele.

Pokud váš zaměstnavatel nabízí odpovídající příspěvky na váš penzijní účet, ujistěte se, že přispíváte dostatečně, abyste získali plnou shodu. Jedná se o cennou výhodu, která je součástí vašeho celkového kompenzačního balíčku.

Tip č. 9: Abyste mohli začít investovat, nemusíte mít spoustu peněz.

Můžete doslova začít investovat s drobnými. Zatímco mnoho finančních poradců vyžaduje minimální množství aktiv k navázání vztahu, stále existuje mnoho způsobů, jak začít investovat bez velkého hnízda.

Tip č. 10: Pokud jste manželé, každý měsíc si společně zkontrolujte rozpočet.

Rozpočtování a finanční plánování společně vytvářejí pevný finanční základ pro vás oba. Začít může vyžadovat trochu práce, ale jakmile máte věci na místě, je to v podstatě jen měsíční kontrola, abyste se ujistili, že jste na správné cestě.

Tip č. 11: Spoření na důchod je jednodušší, pokud začnete dříve.

Pamatujte, že čas na trhu je důležitější než se snažit načasovat trh. Pokud nezačnete brzy, může se stát, že budete muset pracovat mnohem déle, abyste dohnali své úspory na důchod.

Tip č. 12: Sledujte své výdaje.

Je snadné přehnaně utrácet, když nedáváte dobrý pozor. Bez ohledu na to, jak to uděláte, sledování vašich výdajů vám pomůže rychleji dosáhnout vašich větších cílů.

Tip č. 13: Přidejte hodnotu pro svého zaměstnavatele a požádejte o zvýšení platu.

Hodně se zaměřuje na snižování výdajů jako způsob, jak zvýšit své úspory. Zvýšení příjmu však může mít ve skutečnosti mnohem větší dopad. Pokud jste požádali o zvýšení platu už nějakou dobu, zjistěte, jaké další projekty nebo povinnosti můžete převzít. Udělejte dojem na svého šéfa svým výkonem a pak budete mít velmi jasný důkaz, proč si zasloužíte zvýšení platu, když o něj požádáte.

Tip č. 14: Zvažte velké nákupy alespoň 24 hodin, než se zavážete.

Velké nákupy by neměly být prováděny impulzivně. Stanovte si pro sebe několik zásad, abyste se vyhnuli finančním závazkům, které nejsou dobře promyšlené. Dobré je počkat alespoň 24 hodin, než se zavážete k velkému nákupu.

Tip č. 15: Odhlaste se z odběru propagačních e-mailů.

Někdy vám může získání propagačního e-mailu dát impuls k utrácení, když to není součástí vašeho plánu. Stačí se odhlásit z odběru těchto propagačních e-mailů, abyste se vyhnuli pokušení.

Similar Posts