Zdá se, že lidským doručovatelům pomalu zvoní umíráček. V Corporate Village v Zaventem nedaleko Bruselu, kancelářské zóně, kde se nachází belgické ústředí, Carrefour nasazuje samořídícího robota k doručování malých online objednávek.

Do 15 minut

Carrefour Belgium je první v Evropě, která testuje doručení robotem z Delivers.ai. Testy probíhají v Corporate Village v Zaventemu, kde pracuje asi 9 000 lidí, a potrvají do konce jara.

Zaměstnanci budou moci zadávat objednávky od příštího týdne: mohou si vybrat z 500 položek dostupných v obchodě Carrefour v kancelářském parku. Najdou nabídku šitou na míru dané lokalitě: čerstvě nakrájené ovocné a kávové koláče k snídani, saláty, zdravá hotová jídla a denně čerstvé sendviče připravované na místě v dílně až po slané nebo sladké odpolední svačiny.

Revoluce pro malá a středně velká města

Pokud tento první test uspěje, bude následovat test v hypercentru. Carrefour zpočátku plánuje nasadit službu ve velkých městech, jako jsou Antverpy, Brusel, Gent a Lutych. Robot také podle prodejce způsobí revoluci v malých a středně velkých městech, která v současnosti nedoručuje domů.

Pokud testy dopadnou úspěšně, plně autonomní robot bude schopen do 15 minut dovézt potraviny domů z obchodů. Carrefour si tak klade za cíl rozšířit svou nabídku do nových oblastí, aby doručování domů bylo rychlejší a dostupnější po celé Belgii.

Robot Delivers.ai je vybaven osmi kamerami a senzory, které mají předem zmapovanou oblast pohybu. Díky tomu se robot pohybuje bezpečně a vyhýbá se překážkám. Je dobře viditelný díky několika kontrolkám.

Similar Posts