LEGO má rád snad každý a kromě dětí je mu věrných i mnoho dospělých. Vedení společnosti uvedlo, že nejdůležitější lekcí získanou během pandemie bylo zůstat agilní. Během téměř století vybudovalo Lego cihlu po cihle hluboce loajální fanouškovskou základnu. Když však zasáhl COVID-19, společnost zastihla jeden provozní problém.

Když se v éře pandemie náhle stala základní maloobchodní služba, „nebyli jsme připraveni,“ uznal Martin Urrutia Islas , globální vedoucí maloobchodních zkušeností skupiny Lego Group na výroční konferenci Big Show a výstavě National Retail Federation’s Big Show v New Yorku tento měsíc. . Lego se rychle přesunulo, aby změnilo kurz. 

Poučení z éry pandemie, řekl Islas během osobní konference, je, že je důležité zůstat agilní. Dalším postřehem z éry COVID bylo vyvíjení způsobů, jak pokračovat v nabízení skvělého zážitku v obchodě, když zdravotnické úřady naléhaly na sociální distancování a nošení masek. Dotek je ústředním prvkem zážitku Lego v obchodě. 

Ještě před pandemií Islas řekl, že se Lego soustředilo na vytváření příležitostí pro objevování a vyprávění příběhů. To platí i pro online nákupy. „Ve skutečnosti vidíme roli elektronického obchodování jako důležitý způsob, jak se spojit a oslovit více nakupujících,“ řekl Islas.

Budoucnost Lega: Nové formáty obchodů a udržitelné postupy

Společnost se také snažila spojit s nakupujícími prostřednictvím zavedení nových formátů obchodů v roce 2021. Mluvčí Lego Group Molly Martin v e-mailu Retail Dive řekla, že nové funkce v obchodě zahrnují:

  • Brick Lab, která ponoří lidi a jejich stavebnice Lego do virtuálního světa. Technologie oživuje stěny, podlahy a stropy světly, hudbou a zvukem pro interaktivní zážitek
  • The Tree of Discovery, centrum obchodu, který je vyroben z 880 000 kostek Lego
  • Interaktivní vyprávěcí stůl určený pro dospělé fanoušky Lega. Tabulka ukazuje rané návrhy produktů a pohledy do zákulisí procesu vývoje a návrhářů produktů.
  • Personalizační studio, které dává návštěvníkům prodejny možnost virtuálně se předělat do podoby Lega nebo jako miniaturní figurku
  • Místní, národní a mezinárodní památky a postavy v životní velikosti vyrobené z Lega, jako je Empire State Building a superhrdinové Marvel

Prodejny nového formátu mají modulární, škálovatelný design, který bude fungovat pro prodejny Lego všech velikostí i pro vybrané prodejce třetích stran.

Lego zůstává pro fanoušky relevantní a stále roste díky partnerstvím v oblasti duševního vlastnictví .

„Jsme inovační společnost. Milujeme kreativitu. Ve skutečnosti posilujeme a komunikujeme kreativitu. Takže to děláme nejen s produkty, ale napříč mnoha věcmi, které v organizaci děláme.“

Moderátor relace Lorenzo Soriano, senior viceprezident obchodních služeb v USA pro American Express, poznamenal, že mnoho zákazníků nyní očekává, že udržitelnost bude integrována do produktů, které kupují. V roce 2032 bude Legu 100 let. Před tímto milníkem Martin zdůraznil některé iniciativy v oblasti udržitelnosti.

Jednou z iniciativ je zvýšené využívání zelené energie Lego pomocí solárních panelů a dalších alternativních zdrojů energie pro firemní kanceláře a továrny. Další je, že nábytek používaný v obchodech pochází vždy z místních zdrojů. Vyhnete se tak nutnosti přepravovat nábytek na velké vzdálenosti.

Lego také nedávno představilo papírové tašky jako součást balení svých produktů. Papírové tašky jsou nyní také standardem pro nošení domů v obchodech. Také loni Lego představilo první kostku vyrobenou z PET, recyklovaného materiálu. 

Lego má asi 800 obchodů po celém světě ve 44 zemích. Od poloviny ledna měla společnost v USA 110 obchodů. Další prodejny Lego se brzy otevřou v USA, potvrdil Martin pro Retail Dive.

Obchody v Pheasant Lane, New Hampshire a Crocker Park, Ohio, byly otevřeny v listopadu před nedávnou prázdninovou sezónou. V pátek byl otevřen nový obchod v Century City v Kalifornii. A Martin řekl: “Jsme také nadšeni, že můžeme sdílet, že koncem tohoto léta bude otevřen náš druhý obchod v San Antoniu v Texasu.”

Similar Posts