Společnosti Nike a Tiffany v úterý oznámily spolupráci, která zahrnuje botu ve speciální edici a několik doplňků ze sterlingového stříbra. Výrobce sportovního oblečení a obuvi nepřestává překvapovat svými novinkami. Společnost Nike navázala další spolupráci s významným jménem v maloobchodním průmyslu a rozhodně to vyvolává rozruch. Velká část online konverzace o spojení sportovní značky s Tiffany se však zaměřuje na to, jak by spolupráce mohla být provedena lépe.

Výsledkem spolupráce je unikátní obuv

Pod palbu se dostalo zejména Air Force 1. Bota je jednoduchá černá s tyrkysově modrou vlnovkou. Mnoho pozorovatelů na Twitteru šířilo návrhy vytvořené umělou inteligencí nebo jinými kreativci, které by podle jejich názoru lépe zapouzdřily identitu značek Nike a Tiffany. Několik alternativních návrhů obsahuje Tiffanyho ikonický odstín modré v celé siluetě nebo zahrnuje přikývnutí ke kořenům Tiffanyho šperků se stříbrnými doplňky nebo detaily ve stylu drahokamu.

Komentáře k příspěvku na Instagramu Nike oznamujícím spolupráci, kterou oba prodejci propagovali jako „legendární pár“, zahrnovaly několik lidí, kteří zpochybňovali výběr barvy bot a více než jeden komentoval, že krabice je lepší než produkt. Společnost Nike neodpověděla okamžitě na žádost o komentář k reakci na botu nebo zda budou v budoucnu vyrobeny další produkty z partnerství.

Mnoho z Air Force 1 dostupných k prodeji na webových stránkách Nike je uvedeno mezi 110 a 130 dolary za plnou cenu , což znamená, že limitovaná edice bot Tiffany je výrazně vyšší než 200 %.

S 29 miliardami dolarů tvořila obuv v loňském roce více než polovinu celkových tržeb značky Nike . Prodejce investoval do kategorie a komunity kolem tenisek zejména prostřednictvím své aplikace SNKRS, která zákazníkům umožňuje přístup k exkluzivním kapkám. Nike také plánuje širší samostatnou přítomnost pro svou značku Jordan: v prosinci byl otevřen nový koncept Jordan v Miláně .

Pokud jde o oblečení v širším měřítku, Nike investovala značné prostředky do virtuálního zboží a zahájila tržiště pro obchodování a sběr virtuálních produktů. Společnost také v září vydala nový materiál zaměřený na snížení uhlíkové stopy svého výrobního procesu.

Foto: Nike

Similar Posts